Pokaż filtry
Ukryj Filtry
Znajdź wino
Nowość
Nowość

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wino dla każdego 

Subtelna słodycz, a zarazem orzeźwiający charakter i lekkość. To cechy jakościowych dobrych win białych półsłodkich . Doskonale sprawdzają się w słoneczne dni, popijane na tarasie. Świetnie łączą się także z lekkimi deserami. O ich słodyczy decyduje poziom cukru resztkowego, uzyskanego poprzez zatrzymanie procesu fermentacji. Powoduje to niską alkoholowość i naturalną, delikatną słodycz.

Nasi zachodni sąsiedzi 

Niemieckie Rieslingi często bywają winami półsłodkimi. Wina z tej odmiany też zazwyczaj kwasowe, co w połączeniu z cukrem resztkowym daje orzeźwiający efekt. Spróbujcie win oznaczonych Spatlese, Kabinett feinherb. Muszkat to odmiana bardzo powszechna. Kultywuje się ją we Francji, Hiszpanii, Grecji, Włoszech, Portugalii, Austrii, Niemczech etc... Jest szczególnie używana do produkcji win białych półsłodkich, ponieważ jej owoce są bogate w cukry. Występuje pod wieloma lokalnymi nazwami: Moscato, MoscatelMuskateller, Muscat.

 

Innymi wartymi spróbowania winami białymi półsłodkimi są greckie Moschofilero, często słodkawy Gewurztraminer, czy Muller – Thurgau. 

Winayo jest miejscem, w którym zwolennik dobrego wina białego półsłodkiego na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy uruchomić wyszukiwarkę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl