Pokaż filtry
Ukryj Filtry
Znajdź wino
Nowość
Nowość

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wino też może być zamiennikiem dla słodyczy 

Czasami każdy z nas ma ochotę na coś słodkiego. Być może warto otworzyć butelkę czerwonego wina słodkiego zamiast tabliczki czekolady, czy paczki ciastek. Świat czerwonych win słodkich jest ogromny, warto go eksplorować.

Popularne czerwone wina 

Najbardziej znanym czerwonym winem słodkim jest Porto, wzmacniane wino z Portugalii. Wymyślili je Anglicy, którzy nie chcąc, aby cudowny napój uległ zepsuciu podczas transportu morskiego, dolali do niego destylatu. Intensywne, słodkie wino czerwone z Porto podbiło nie tylko Imperium Brytyjskie, ale i cały świat. W podobnym stylu produkuje się wina na południu Francji, w Langwedocji. Słodkie czerwone wina z miejsc takich jak Banulys czy Maury są lżejsze niż Porto, mają świeży malinowy zapach winorośli z odmiany Grenache.

Włosi i wino 

Włosi mają swoje Vin Santo Occhio di Pernice, wytwarzane w Toskanii, powstające przez wysuszanie gron szczepu Sangiovese, przez co  doprowadzają do koncentracji słodyczy. Innym winem słodkim czerwonym z Włoch jest Recioto della Valpolicella, także uzyskiwane poprzez wysuszanie gron, zwane metodą passito. W Grecji, wartym uwagi winem czerwonym słodkim jest Mavrodaphne z Patras, podobnie jak porto  wzmacniane, cechuje je głębia i akasamitna tekstura.

Winayo jest miejscem, w którym zwolennik dobrego wina czerwonego słodkiego na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy uruchomić wyszukiwarkę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl