Pokaż filtry
Ukryj Filtry
Znajdź wino
Nowość
Nowość

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

WINA REGIONU NAHE.
Niewielki niemiecki region o powierzchni ok 4000 hektarów położony wzdłuż rzeki Nahe, między gminami Martinstein i Bingen. O winach z Nahe słyszy się niewiele, bo rzuca na nie cień potęga Mozeli i Reinghau, dla znawców nie ma jednak wątpliwości, że to źródło fenomenalnej jakości butelek. Różnorodność gleby i zmiany nasadzeń uprawianych odmian winorośli na przestrzeni lat sprawiają, że trudno mówić w Nahe o wypracowanym konkretnym stylu jak w przypadku jego sąsiadów. 75 procent produkowanego tutaj wina to wino białe, choć nie brakuje coraz lepszych czerwieni.

Niegdyś uprawiano głównie odmianę Müller-Thurgau, następnie popularność zyskał Silvaner, obecnie w najlepszych winnicach regionu uprawia się przede wszystkim Rieslinga, choć w całej puli stanowi on nieco ponad 20% powierzchni. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wielość producentów, ma to swoje przyczyny w różnorodności terroir, które nie zawsze sprzyja Rieslingowi. Apelacje położone w górnym biegu rzeki Nahe mogą poszczycić się siedliskami wulkanicznymi i kamienistymi, które obfitują w czerwony łupek oraz glinę. To tutaj własnie produkuje się pełne finezji i głębi Riesligi. W dolnym biegu Nahe, gdzie gleby są uboższe w kamienie i minerały, a zawierają więcej lessu i iłu, produkuje się nieco bardziej strukturalne rieslingi, oraz inne odmiany białe i czerwone, np. pinot noir (znany jako spätburgunder), blauer portugieser i dornfelder.

Region winiarski Nahe można wyodrębnić na poszczególne subregiony: Altenbamberg, Bockenau, Burg Layen, Dorsheim, Langenlonsheim, Laubenheim, Monzingen, Munster-Sarmsheim, Niederhausen, Norheim, Roxheim, Schlossbockelheim, Traisen, Wallhausen.

Do ważnych producentów regionu należą: Dautenpflänzer, Pittermännchen, Hermannshöhle, Felseneck, Hexamer.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl