Pokaż filtry
Ukryj Filtry
Znajdź wino
Producent
Producent
Cena
Cena
  • od
    do
Nowość
Nowość
Wino Framingham Pinot Gris Marlborough Wino Framingham Pinot Gris Marlb...
  • #Hiszpania
  • #białe
  • #wytrawne
Cena: 87,00 zł
szczegóły

WINA NOWOZELANDZKIE Z MARLBOROUGH

Marlborough położone w północno-wschodniej części Wyspy Południowej, to bez wątpienia najważniejszy region produkcji nowozelandzkiego wina. Pochodzi stąd ponad 75 procent krajowej produkcji, utrzymywanej na blisko 27 tysiącach hektarów.

Flagowy produkt Sauvignon Blanc

Symbolem nowozelandzkich win i flagowcem Marlborough jest Sauvignon Blanc charakteryzujący się ostrymi aromatami owoców tropikalnych, czarnej porzeczki, trawy, pikantnością i świeżością. Występują tu również takie odmiany jak Pinot Gris, uprawiany z różnym skutkiem Pinot Noir, ale także Chardonnay i Riesling. Nowozelandzkie wina to również bąbelki: na bazie Chardonnay i Pinot Noir produkuje się tutaj ciekawe wina musujące.

Podstrefy Wairau Valley, Awatere Valley, Doliny Południowe

W ramach regionu wyodrębnia się trzy ważne podstrefy: Wairau Valley, Awatere Valley oraz tzw. Doliny Południowe. Wairau jest domem dla niemal połowy winnic regionu. Tutejszy ciepły słoneczny klimat równoważy się z chłodnymi masami powietrza Oceanu Spokojnego. Rzeki regionu skutecznie nawadniają winnice, a różnorodne wysokiej klasy gleby - od kamienistych dolin rzecznych po gleby aluwialne - zapewniają idealne warunki do rozwoju winorośli. W Dolinach Południowych z kolei klimat jest suchy i chłodniejszy, występuje tu polodowcowe kamieniste podłoże, żwiry, gleby gliniaste i lessowe. Awatere Valley ze względu na bliskość Oceanu Spokojnego obfituje w wina o delikatnej kwasowości i mineralności, w dużej części pochodzące z winnic usytuowanych na tarasach rzecznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl